Prima proiecţie KineDok powered by One World Romania la Reșița va avea loc sâmbătă, 29 aprilie. De la ora 21:00 în curtea Universității „Eftimie Murgu”, va fi proiectat documentarul norvegian „Plimbare sub clar de lună cu bunicul” în regia lui David Alræk. Proiecția se realiza în interior în cazul unor condiții meteorologice nefavorabile.

Muzeul Cineastului Amator vă invită să vizionați în fiecare lună, câte un film documentar, după următorul program:

Sep 30

KineDok 2017: Copiii lui Cain

septembrie 30 @ 9:00 pm - 11:30 pm UTC+3
Oct 07

KineDok 2017: Ceață peste râu

octombrie 7 @ 9:00 pm - 11:30 pm UTC+3
Noi 18

KineDok 2017: Ordine superioare & Aceia

noiembrie 18 @ 9:00 pm - 11:30 pm UTC+3
Dec 09

KineDok 2017: Cambridge