Zilele acestea, muzeul a primit un mail foarte încurajator de la Bucur Cristian. Domnul Cristian ne scrie din partea Asociația Țara Tinerilor Uniți următoarele:
“Buna ziua, ma numesc Bucur Cristian si va contactez din partea Asociației Țara Tinerilor Uniți. Vreau în primul rând să vă mulțumesc pentru activitățile și efortul depus de dumneavoastră cu privire la administrarea și funcționarea Muzeul Cineastului Amator. În al doilea rând vreau să vă spun că și asociația noastră va încerca prin contactele noastre cu administrația publică locală, să facă apel la aceștia, pentru a dona posibile obiecte ce ar putea face parte din colecția muzeului dumneavoastră în viitor. Vă mulțumesc încă odată și vă doresc mult succes în viitor.”

Vă mulțumim mult pentru gândurile bune și pentru că încercați să ne ajutați! Pentru noi contează fiecare sprijin primit, și ne bucurăm că de acum faceți parte din grupul minunat de oameni care înțeleg misiunea noastră!

Vă dorim multă putere de muncă și sperăm să ne citim cât mai curând!